Сончево и топло за продолжениот викенд – од вторник нагло опаѓање на температурите

Сончево и топло за продолжениот викенд – од вторник нагло опаѓање на температурите

Во Македонија ќе биде сончево и топло со слаб ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од шест до 15, а дневната од 31 до 37 степени. УВ-индексот ќе изнесува 7.Во Скопје слично време, сончево со слаб ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се сушти до 12, а дневната ќе се искачи до 36 степени.

Во наредните два дена ќе продолжи периодот на стабилно и топло време со постепен пораст на температурата на воздухот. Во вторник во текот на денот ќе настапи наоблачување проследено со локален пороен дожд, услови за појава на грмежи, засилен северен ветер и опаѓање на температурата. Во среда претпладне во јужните делови се уште ќе има повремен дожд, а дневната температура дополнително ќе опадне за околу пет степени.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

singlepost_text