Не ви требаат креми – за изгореници спасот е во евтина намирница

Не ви требаат креми – за изгореници спасот е во евтина намирница

Ако имате изгореници од сонцето тогаш наместо да давате пари за скапи масти, или пак да се мачкате со јогурт, лекот е во еден евтин зеленчук, а тоа е компирот.
На местото каде имате изгореница ставете си компир како облога на болното место, или пак претходно изрендан.
Секако, лек за изгореници е и кисело млеко или јогурт, кои не создаваат плускавци.

10 „убијци“ на вишокот калории

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

singlepost_text