Користете ги овие намирници за брчките од лицето целосно да исчезнат

Користете ги овие намирници за брчките од лицето целосно да исчезнат

Дали знаете дека брчките можете да ги избришите или макар да ги ублажите користејќи ги изворите на природата?

Начинот на исхрана, секојдневните стресови, алкохолот и тутунот, но и генетиката, се фактори кои влијаат на настанувањето брчки. Сувата кожа е склона кон брчки на кожата на лицето и затоа мора да водите повеќе сметка во тој случај.

Хидратацијата и исхраната на кожата бараат и внатрешна и надворешна нега.

Внесот на течности во организмот е клучна карика како и внесот на антиоксиданси кои ги има во некои намирници како ананас, црно чоколадо, домати, јаткасти плодови, бадеми, како и бобичесто овошје.

Боровниците и капините го зголемуваат производството на колаген, затоа не штедете, ако саката да ја вратите еластичноста на кожата.

Откако ќе се погрижите за доволен внес на витамини и минерали неопходни за убавината, испробајте ја секундарната техника за подмладување.

Нанесете маска од мед и лимон, кокосово масло, а сокот од морков значително ќе ја освежи кожата на лицето.

Држете се до овие правила и ќе бидете презадоволни од резултатите.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text