Најдобрите пекарски кифлички (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Најдобрите пекарски кифлички (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Рецептот е одличен. Подгответе ги најдобрите пекарски кифлички и послужете ги со јогурт или како замена за леб.

Состојки:

 • 1.2 кг меко бело брашно
 • 4 дл вода
 • 1 дл топло млеко
 • 150 гр маргарин
 • 2 лажички шеќер
 • 2 лажички сол
 • 1 лажица оцет
 • масло

Состојки за солен намаз:

 • 2 лажици брашно
 • 1 дл вода
 • 2 лажички сол

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

singlepost_text