Продолжен викенд е пред нас – ова е временската прогноза

Продолжен викенд е пред нас – ова е временската прогноза

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност и со слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од четири до 15, а дневната од 29 до 35 степени. УВ-индексот ќе изнесува 7.Во Скопје времето ќе биде сончево со слаб источен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 12, а дневната ќе се искачи до 34 степени.

До крајот на месецов ќе се задржи претежно стабилно време со посвежи утра. Дневната температура ќе биде во пораст, а од недела на некои места ќе го надмине просекот за овој период. Во вторник ќе има извесно зголемување на облачноста со услови за локален краткотраен дожд.

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

singlepost_text