Природен освежувач за дома, ќе ги избрка и комарците – евтино и корисно

Природен освежувач за дома, ќе ги избрка и комарците – евтино и корисно

За време на летото ништо не е поздодевно од комарците, чешањето и отоците кои ги оставаат. Ако сакате да се разладите, да ги нема комарците и станот или куќата супер да ви мирисаат, се што ви треба е лимон.Лимонот има пријатен мирис, ги брка комарците и ви помага во топлите денови.

Исечете го на четири дела и ставете го на тацна со малку сол, ќе видите веднаш ефект.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

singlepost_text