Не сте пробале ваков десерт: Направете планински врвови

Не сте пробале ваков десерт: Направете планински врвови

Направете вкусен десерт за цело семејство. Многу е брзо и лесно.

Состојки:

 • 200 гр мелени ореви
 • 100 гр кекси
 • 250 гр шеќер во прав
 • 80 гр маргарин
 • 1 лажица какао
 • 0,5 дл млекоФИЛ
 • 150 гр мелен кекс
 • 250 гр пире од костен
 • 100 гр растопен маргарин
 • 50 гр шеќер во прав
 • 200 гр вишни
 • шеќер за отозгора

 

 

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

singlepost_text