Следи продолжен викенд – еве какво време не чека

Следи продолжен викенд – еве какво време не чека

ремето во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен северен ветер. УВ индексот ќе има вредност 7.Утрото ќе биде свежо со минимални температури од 4 до 14, а преку денот температурата ќе достигне од 25 до 33 степени.

Во Скопје сончево со слаб до умерен северозападен ветер.

Утринската температура ќе достигне до 10, а дневната температура до 31 степен.

До крајот на месецов ќе се задржи претежно сончево време со посвежи утра. Дневната температура ќе биде во постепен пораст, а од недела на некои места ќе го надмине и просекот за овој период од годината.

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

singlepost_text