Дали сте ја забележале оваа работа на количките: Ретко кој знае за што служи, а многу ќе ви го олесни пазарењето

Дали сте ја забележале оваа работа на количките: Ретко кој знае за што служи, а многу ќе ви го олесни пазарењето

Редовно ги користите, а сигурно никогаш не сте се запрашале за што служат овие наизглед непотребни испакнатини.Супермаркетите и туркање на колички се секојдневие за сите нас.

На количките за пазарење може да се забележат куки за кои не знаеме за што служат, а и не ги ни забележуваме. Но и тоа како имаат значење. Тие служат за да ги закачите кесите. Со тоа не само што заштедувате простор, туку може да ги заштитите и нежните артикли, како што се јајцата.

Иако скоро секоја количка ги има овие куки, реткокој од нас ги користи.

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

singlepost_text