Најдобриот пијалок ова лето: Шампањ со лубеница

Најдобриот пијалок ова лето: Шампањ со лубеница

Без оглед на тоа дали сте на море или на врелиот градски асфалт, овој коктел и тоа како ќе ве освежи.

Се работи за освежувачки шампањ со лубеница, за кој потребни ви се само две состојки.

Состојки:

  • 1 шише шампањ
  • сок од лубеница

Начин на подготовка:

  1. Сè што треба да направите е да земете чаша за шампањ, да ја наполните со 1/3 сок од лубеница, а потоа до врв да ставите шампањ или пенливо вино. 
  2. По избор додајте неколку листови мента или босилек за украс.

 

Уживајте!

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко