Запечени пица макарони (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Запечени пица макарони (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

За ручек или вечера направете го овој фантастичен рецепт, за оние кои сакаат тестенини и пица!

Состојки:

 • 400 гр тестенини
 • 120 гр сувомеснато
 • 100 гр салама
 • 200 гр кашкавал
 • 5 лажици пченка
 • 1 лажичка оригано
 • 200 гр пица кечап
 • 200 гр маринирани шампињони

Состојки за прелив:

 • 3 јајца
 • 1,5 дл јогурт
 • 2 лажици брашно
 • 2 прстофати сол
 • 50 гр кашкавал

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

singlepost_text