Освежувачки сок, здравје во чаша – полесно ќе дишете, ќе ве наполни со енергија

Освежувачки сок, здравје во чаша – полесно ќе дишете, ќе ве наполни со енергија

Комбинацијата на овошје и зеленчук е совршена за оние кои имаат респираторни проблеми. Оовј сок е богат витамини, ќе ве наполни енергија и ќе ви го олесни дишењето.

Состојки:

  • 2 јаболки
  • 2 моркови
  • 1 кришка лимон
  • коцки лед

Подготовка на сокот:

  1. Се се чисти, лупи и се миксира во блендер или соковник, па се додава лед.
  2. Уживајте во чаша полна здравје.

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

singlepost_text