Вкусот на детството: Направете највкусно домашно чоколадо со ориз

Вкусот на детството: Направете највкусно домашно чоколадо со ориз

Направете вкусно домаѓно чоколадо со ориз кое ќе ве врати во детството.

Состојки:

  • 200 мл слатка павлака
  • 150 гр путер
  • 500 гр чоколадо
  • оризови снегулки

Подготовка:

  1. На пареа се растопува чоколадата, се додава павлаката и се убаво се меша.
  2. Се додава путерот и се се меша да се растопи и соедини.
  3. Се остава да се излади па се ставаат оризовите снегулки.
  4. Ставете ја смесата да се стегне во сад во ладилник.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

singlepost_text