Еве што пронајде Санитарниот инспекторат во сендвичарите на „7ца“ (Фото)

Еве што пронајде Санитарниот инспекторат во сендвичарите на „7ца“ (Фото)

Со еден збор – ништо!

Или стручно кажано во наодот од земените мостри од храна, работни површини и брисеви од вработени од страна на Републичкиот Центар за јавно здравје се вели: „ИСПИТАНИОТ ПРИМЕРОК ОДГОВАРА НА ПРОПИСИТЕ ЗА МИКРОБИОЛОШКА ИСПРАВНОСТ“.

Во прилог го пренесуваме соопштението на сендвичара „7ца“ до јавноста:

ФОТО: Fast food „7“

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Сендвичарата „7ца“ со нови цени – Погледнете ги тука

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

singlepost_text