Мус од една намирница: Чоколадно доживување за сите сетила! (ВИДЕО)

Мус од една намирница: Чоколадно доживување за сите сетила! (ВИДЕО)

Кога еднаш ќе го пробате, ќе ви стане омилен десерт…

За овој фантастичен десерт потребни ви се само две состојки: црно чоколадо и топла вода. Кога еднаш ќе го пробате чоколадото подготвено на овој начин, ќе го правите постојано.

Начин на подготовка:

  1. Во еден стаклен или платичен сад искршете чоколадо на коцки, потоа постепено додавајте вода додека чоколадото не се растопи.

     

  2. Потоа префрлете ја чинијата во друг сад во кој има студена вода и постепено матете ја смесата додека не добиете мус.

     

  3. Овој идеален десерт сервирајте го во чинии со јагоди или портокали. Уживајте!

 

 

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

singlepost_text