Американки дегустираат македонски ајвар на ТВ – Еве ги нивните реакции (ВИДЕО)

Американки дегустираат македонски ајвар на ТВ – Еве ги нивните реакции (ВИДЕО)

На Американската телевизија FOX месецов се емитуваше дегустација во живо на ајвар и малиџано од македонскиот бренд Мама’с.

Еве ги реакциите:

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Крем чорба од тиква и компири

Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин

Мусака со печурки

Мусака со карфиол и мисиркино месо

Мусака на ориентален начин