Се враќа сонцето – од утре нова промена на времето

Се враќа сонцето – од утре нова промена на времето

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува повременo засилен претежно северен ветер пред се вдолж Повардарието и кон исток. УВ индексот ќе има вредност 7.Утринската температура ќе се движи од девет до 17 степени, а дневната од 22 до 29 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и со умерен северен ветер.

Утринската температура ќе достигне до 15 степени, а дневната температура до 26 степени.

Од среда следува период на претежно сончево време со посвежи утра. Дневната температура ќе биде во постепен пораст така што во деновите од викендот ќе биде во интервал од 30 до 38 степени.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

singlepost_text