Лимон, сол и бибер – Мешавина која решава 4 големи проблеми

Лимон, сол и бибер – Мешавина која решава 4 големи проблеми

Лимон, сол и бибер. Три евтини, а толку моќни намирници кои решаваат четири важни проблеми.Оваа комбинација помага за слабеење, така што ќе си направите сок од 1/4 лажиче бибер, 1 лажица мед, заедно со 2 кришки лимон.

Помага и за болно грло и кашлица, како и за забоболка. Ако ве боли заб измешајте половина лажиче бибер и половина лажиче каранфилче и болката ќе ја снема.

Комбинацијата лимон и бибер помага и за против мачнина.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Роналдо во Скопје – Еве ги неговите омилени јадења и пијалоци

(ВИДЕО) Роналдо слета во Скопје, а еве ја неговата тајна за топ форма

(ФОТО) Пепси 200, пиво 250, семки 150 денари – Еве ги цените на Градски во моментов

Бесплатни лежалки, кафе 2, пиво 3,5 Евра – Еве ги цените на плажа на Тасос

2 Евра за лежалка и чадор, 2,5 еспресо, 3 евра пиво – Еве ги цените на плажа во Грција

2 Евра еспресо, 6 Евра клуб сендвич – Проверете ги овие цени на плажа во Грција

Лето на Крф: Гиро од 2,5, лежалки од 8 до 20 Евра – Еве ги цените

Одите на одмор во Грција? Еве ги цените на овошјето и зеленчукот

singlepost_text