Пад на температурите – заборавете на сонцето, еве до кога ќе врне

Пад на температурите – заборавете на сонцето, еве до кога ќе врне

Времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со повремени врнежи од пороен дожд и грмежи и со засилен ветер вдолж Повардарието и кон истокот.Утринската температурата ќе се движи од 12 до 21 степен, а дневната од 20 до 29 степени.

Во Скопје и околината слично време со утринска температура до 18 степени, а дневна до 26 степени.

И утре ќе биде свежо и ветровито, на места со засилен северен ветер.

Од среда следува период на претежно сончево време со посвежи утра. Дневната температура ќе биде во постепен пораст, а дождот ќе престане.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Роналдо во Скопје – Еве ги неговите омилени јадења и пијалоци

Тајната на Ким Кардашијан за добра линија и борба со целулитот

Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

singlepost_text