Намалете го обемот на струкот додека спиете или гледате ТВ – облоги за затегнување, 100% ефикасни

Намалете го обемот на струкот додека спиете или гледате ТВ – облоги за затегнување, 100% ефикасни

Сакате здраво, фит и затегнато тело? Испробајте ги овие облоги од ѓумбир кои ќе ја направат вашата кожа совршена.Ви требаат една лажица ѓумбир во прав, неколку лажици лосион за тело по избот, фолија и завој, како и крпа за раце.

Крпата ставете ја во топла вода, па замотајте ја на делот од телото на кој сакате да стои, оставете ја неколку минути за порите да се рашират, па измешајте ѓумбир и лосион и ставете го на местото каде била крпата.

Потоа ставете фолија и завој, но не стегајте премногу.

Н апочеток може да почувствувате пецкање, а тоа е знак дека маската делува, па затоа не грижете се.

Вака држете околу дваесетина минути до половина час и ѓумбирот ќе ги топи мастите.

Секако важно е и правилно да се храните и вежбате.

Инаку, ѓумбирот е многу корисен и лекува многу болести, па затоа треба и почесто да го внесете во исхраната.

 

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

singlepost_text