Аспирин од природата – помага против ќелавост, реума и стомачни проблеми

Аспирин од природата – помага против ќелавост, реума и стомачни проблеми

Брезата е навистина супериорна билка која помага при многу проблеми. Таа пред се помага запроблеми со паѓање на косата, па затоа и од неа се прават шампони.Брезата е корисна за стомачни проблеми, бидејќи со нејзиното светло стебло ги ублажува сите болки и тегоби. Има многу витамин Ц, есенцијални масла и други супстанци кои помагаат и за разни болести, како и за реума.

Таа е природен антибиоток, а порано, прд 5.000 години луѓето џвакале смола од неа за здравје.

Внесувајте ја во организмот почесто.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација