Уште денеска пекол – од утре драстичен пад на температурите

Уште денеска пекол – од утре драстичен пад на температурите

Утринската температура ќе се движи од 14 до 20 степени, а дневната температура од 28 до 38 степени.Во Скопје ќе биде сончево и топло. Ќе дува умерен северен ветер.

Утринската температура ќе достигне до 17, а дневната температура ќе достигне до 36 степени.

Позначителна промена на времето се очекува в понеделник кога ќе преовладува променливо облачно, ветровито и свежо време со локални врнежи од дожд и ретки грмежи. Локално се очекуваат поинтензивни врнежи, наместа и над 30 л/м2 воден талог. Ќе дува засилен северен ветер, особено попладне и ќе предизвика значително опаѓање на дневната температура за околу 10 степени која ќе биде во интервал од 20 до 29 степени.

Од вторник ќе биде стабилно со постепен пораст на дневната температура, но во рамките на просекот за овој период од годината

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

singlepost_text