Лекува депресија, помага за тешки болести – овој зачин е еликсир на животот

Лекува депресија, помага за тешки болести – овој зачин е еликсир на животот

Куркумата е зачин од блискиот Исток, Кина, Индознезија и Индија. Има егзотичен вкус, и најважна состојка и е куркуминот кој позитивно делува на многу заболувања.Куркумата е зачин кој превентивно делува на згрутчената крв, лекувањето депресија, а тоа се покажало со истражувања на 60 особи кои патат од депресија.

Помага за главоболка, сврбежи, болки во зглобовите,  напнатост, надиеност и тешки болести.

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

singlepost_text