Додајте го овој зачин во првото кафе – никогаш нема да накачите ни кило повеќе

Додајте го овој зачин во првото кафе – никогаш нема да накачите ни кило повеќе

Сите уживаме во колачи и слатко, а знаеме колку се штетни и колку дебелеат. Ако сакате да слабеете и да им одолеете, се што ви треба е овој додаток во првото утринско кафе.
Ако во утринското кафе додадете лажиче цимет, ќе го забрзате метаболизмот, ќе си ја потиснете желбата за благо и ќе го намалите нивото на шеќер во крвта.
Ги намалува и триглицеридите и холестеролот.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

singlepost_text