Women's sports shape

Има 40 години а изгледа како млада девојка – тајната ја имате во кујната

Сите жени сакаат кожата да им изгледа што поубаво и помладо. За да се постигне тоа не е потребно  да се купуваат производи полни со хемикалии.Овој рецепт ќе ја исчисти вашата кожа, ќе ги намали лузните и видливоста на брчките.

Состојки:

  • 1 лажица мед
  • 1 лажица млеко
  • 3 лажици ориз

 

Варете го оризот кратко време, а потоа водата од него одвојте ја во друга чинија. Во чинијата каде што ќе е оризот, додајте мед и млеко, добро промешајте и изгмечите. Нанесете на лице и оставете да делува 10 минути, а потоа измијте ја со водата од оризот.

По неколку дена ќе забележите подобрување.

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко