Стара напивка за слабеење – топи сало како со магично стапче

Стара напивка за слабеење – топи сало како со магично стапче

Сите кои се мачат со вишокот килограми во еден момент стануваат заситени и исцрпени од тешките диети.Во тие моменти предност треба да се даде на најдоброто од природата бидејќи во неа се крие најголемата моќ и помош, кај здравствените тегоби, но и кај борбата со вишок килограми.

Рецептот е комбинација на активни состојки кои го забрзуваат метаболизмот и го чистат телото од токсини и вишок маснотии.

Состојки:

  • 1 шолја сок од домати
  • 1/4 шолја сок од лимон
  • 1 лажица рендан ѓумбир
  • 1 лута пиперка
  • целер

Подготовка:

  1. Измешајте сок од домати, сок од лимон, ѓумбир и мелена лута пиперка. Ќе добиете 220 мл напивка.
  2. Послужете во стаклена чаша и додајте стебла целер кои ќе ги јадете пиејќи ја напивката.
    Оваа напивка се пие помеѓу оброци.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

2 Евра за лежалка и чадор, 2,5 еспресо, 3 евра пиво – Еве ги цените на плажа во Грција

2 Евра еспресо, 6 Евра клуб сендвич – Проверете ги овие цени на плажа во Грција

Лето на Крф: Гиро од 2,5, лежалки од 8 до 20 Евра – Еве ги цените

Одите на одмор во Грција? Еве ги цените на овошјето и зеленчукот

Понесете си повеќе пари – голем скок на цените во Грција, еве колку чини храната

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

 

 

singlepost_text