Претворете го готвењето во задоволство: Највкусни кокос коцки

Претворете го готвењето во задоволство: Највкусни кокос коцки

Направете највкусни кокос коцки кои се топат во уста. Неодоливи се, а еве што ви треба:

Состојки:

 • 50 гр кокос
 • 250 гр шеќер
 • 350 гр брашно
 • 50 гр маргарин
 • 2 јајца
 • 250 мл млеко
 • 2 лаж какао
 • ½ кеси рум
 • 2 ванили
 • 1 прашок за пецивоГЛАЗУРА

   

 • 100 гр млечна чоколада
 • 50 гр чоколада за готвење
 • 5 лажици кокос за отозгора

 

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

Специјалитет: Похoван и печен пилешки стек

singlepost_text