Го нарекуваат злато во чаша: Пијалок стар со години, ќе ве расони подобро од кафе

Го нарекуваат злато во чаша: Пијалок стар со години, ќе ве расони подобро од кафе

Ако барате напиток кој ќе ве разбуди подобро од кафе, ќе ви го подобри здравјето подобро од зелен чај и ќе ви го зајакне имунитетот, тогаш овој стар рецепт од пред 2.000 години ќе ви помогне во тоа.Се вика Камбуха, здрав е и вкусен и брзо се прави.

Златната доза е зелен и црн чај, шеќер и добри бактерии од оваа печурка.

Помага при дијабетес, дебелина, омалаксаност, вртоглавици, ензими на кожата.

Помага и за хемороиди, анксиозност, успорена работа на јетрата, како и деменција.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Роналдо во Скопје – Еве ги неговите омилени јадења и пијалоци

Тајната на Ким Кардашијан за добра линија и борба со целулитот

Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

singlepost_text