Имаат повеќе витамин Ц од портокалот – двојно се поевтини

Имаат повеќе витамин Ц од портокалот – двојно се поевтини

Намирница која има повеќе витамин Ц од портокалот, е вкусна и здрава, а ја има во изобилство кај нас се верувале или не црвените пиперки.Благите пиперки, поточно една шолја од нив има во себе 231 милиграми витамин Ц.

Јадете ги почесто.

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

Прочитај повеќе вести:

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

ФОТО: Џејми Оливер чека петто дете

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

 

singlepost_text