Хроно пица венец – необично, а вкусно јадење (ВИДЕО)

Хроно пица венец – необично, а вкусно јадење (ВИДЕО)

Еве еден здрав оброк – пица со интегрално брашно од „Бабина кујна“. Ваков специјалитет не сте пробале…

Состојки:

 • 200 гр интегрално брашно
 • 100-150 мл вода
 • сол
 • 2 лажици маслиново масло
 • 200 гр сувомеснато по избор
 • 150 гр кашкавал
 • 100 гр пармезан
 • 50 мл готвен густ домат
 • 1 лажица лут ајвар
 • 1/2 прашок за печиво
 • оригано
 • семки
 • крупна сол

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:

 

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

singlepost_text