Направете го евтино и брзо: Сникерс колач

Направете го евтино и брзо: Сникерс колач

Направете вкусен, евтин и брз сникерс колач. Ова е подготовката:

Состојки:

  • 1 маргарин
  • 100 гр шеќер во рпав
  • 2 јајца
  • 200 гр мелени кикиритки
  • 350 гр мелен кексФИЛ 
  • 2 лажици мед
  • 150 гр кикириткиГЛАЗУРА 
  • 80 гр чоколадо
  • 50 гр маргарин
  • 2 лаж масло

 

 

 

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

2 Евра за лежалка и чадор, 2,5 еспресо, 3 евра пиво – Еве ги цените на плажа во Грција

2 Евра еспресо, 6 Евра клуб сендвич – Проверете ги овие цени на плажа во Грција

Лето на Крф: Гиро од 2,5, лежалки од 8 до 20 Евра – Еве ги цените

Одите на одмор во Грција? Еве ги цените на овошјето и зеленчукот

Понесете си повеќе пари – голем скок на цените во Грција, еве колку чини храната

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

singlepost_text