Се спасила од килограмите: Пријателка ѝ го кажала овој рецепт, телото ѝ се променило за 5 дена

Се спасила од килограмите: Пријателка ѝ го кажала овој рецепт, телото ѝ се променило за 5 дена

Абдоменалните масти се многу чест проблем денеска. Тоа се најтешките видови на масти за отстранување, но за среќа конечно е направена идеална комбинација на продукти кои ги елиминираат абдоменалните масти за само 5 дена.

Конзумирање на овој третман за 5 дена пред да заминете во кревет ќе ви донесе одлични резултати:

Состојки:

  • магдонос
  • 1 краставица
  • 1 лажица мед
  • 1 лажица сок од лимон
  • 1 лажица гел од алое вера
  • 1 лажица ѓумбир
  • ½  чаша вода

Подготовка:

  1. Измијте ги и исечкајте ги сите состојки
  2. Ставете ги во блендер додека не се добие хомогена мешавина
  3. Испијте го овој пијалок пред да заминете во кревет. Спијте најмалку 8 часа дневно, не прескокнувајте го појадокот, вежбајте и пијте најмалку 8 чаши вода дневно.

 

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

 

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

 

 

singlepost_text