Домашен лек за бронхитис од само две состојки – еве како се прави сируп за чистење на белите дробови

Домашен лек за бронхитис од само две состојки – еве како се прави сируп за чистење на белите дробови

Доколку патите од бронхитис, пушач сте или често кашлате, овој домашен лек за чистење на белите дробови може да го направите дома.Две банани изгмечете ги додека не добиете кашеста смеса. Добиената смеса ставете ја во 400 милилитри зовриена вода, измешајте, поклопите и тргнете ја од оган. Оставете сирупот да отстои половина час, а потоа додадете две лажици мед.

Сирупот пред конзумирање процедете го. Од напитокот пијте 4 пати дневно по 100 милилитри додека тегобите не престанат.

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

Прочитај повеќе вести:

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

ФОТО: Џејми Оливер чека петто дете

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

singlepost_text