Погледнете подобро, ова не е лубеница: Чудо од кујната! (ВИДЕО)

Погледнете подобро, ова не е лубеница: Чудо од кујната! (ВИДЕО)

Со малку креативност, време и труд, навистина можете да направите чудо!

Овој пат станува збор торта која изгледа баш како лубеница.

Џоланда Гемп во видеото ја прикажува деталната постапка како да ја направите оваа симпатична торта и да ги воодушевите своите гости.

Едноставно, треба да го замесете омиленото тесто за кора. Испечете три кори во калапи, а четвртата во полукружна чинија. Направете путер крем со додаток розева боја. Подгответе чоколадни трошки и можеме да почнеме!

Еве како да ја направите оваа преубава торта:

 

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

singlepost_text