Ако сакате стомак како на манекенка – никако не го јадете ова

Ако сакате стомак како на манекенка – никако не го јадете ова

Ако сакате рамен и затегнат стомак, тогаш постојат намирници кои треба да ги избегнувате.
Тука спаѓаат млечните производи, кои создаваат надуеност иако се здрави, како и преработена храна и кафе.
Тука спаѓа и шеќерот и алкохолот, како и сол и лути зачини.

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Супер десерт: леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Торта “Мрзелива домаќинка”: Смешно име, одличен вкус

Ледено уживање: Брз десерт во чаша

Се топат во уста: рецепт за чоколадни коцки Фантазија

Супер вкусен десерт: Рецепт кој го лекува срцето

Рафаело торта: Рецепт кој сите ќе ви го бараат

singlepost_text