ВИДЕО: Отстранете ги семките од лубеница за 2 секунди

ВИДЕО: Отстранете ги семките од лубеница за 2 секунди

Во овие врели денови, лубениците се вистинско освежување зарем не?

Повеќето луѓе ги сакаат, но она што никој не го сака се семките во нив.

Треба да ги отстраниме, а тоа ни одзема време и ни го уништува уживањето. Тоа повеќе не е проблем, а еве и зошто.

Ви претставуваме трик со чија помош лесно ќе ги остраните сите семки и едноставно ќе уживате во лубеницата!

 

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

2 Евра за лежалка и чадор, 2,5 еспресо, 3 евра пиво – Еве ги цените на плажа во Грција

2 Евра еспресо, 6 Евра клуб сендвич – Проверете ги овие цени на плажа во Грција

Лето на Крф: Гиро од 2,5, лежалки од 8 до 20 Евра – Еве ги цените

Одите на одмор во Грција? Еве ги цените на овошјето и зеленчукот

Понесете си повеќе пари – голем скок на цените во Грција, еве колку чини храната

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

singlepost_text