Ледено летно смути – арома и здравје и вкус

Ледено летно смути – арома и здравје и вкус

Направете вкусно ледено смути со кокос и праски.Ви треба разладено кокосово млеко, две праски и кора од лимон, како и мед.

Се се става во блендер и се меша. Се додава и лед.

Прочитај и:

ВИДЕО: Брзи готварски трикови за совршени тестенини

Направете домашен песто сос со тестенини

Совет: Не ја фрлајте, искористете ја водата во која варите тестенини

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

ВИДЕО: Шпагети aлполи

Италијанско предјадење за цело семејство

Ориентални шпагети

Медитерански фусили

Јуфки трио формаџо

 

singlepost_text