Јадете се а топите килограми: Хроно рецепт кој го освои светот

Јадете се а топите килограми: Хроно рецепт кој го освои светот

Хроно режимот на исхрана во последно време зема се поголем замав и ги дава очекуваните резултати кај сите кои го пробале овој вид на исхрана.
Хроно исхраната е посебен начин на исхрана во кој јадете што и колку сакате, а губите килограми.Основната идеја за режим на исхрана по одредено време потекнала од францускиот лекар Alain Delabosa, кој го има регистрирано својот програм во 1986 година.
Овој програм претрпел бројни промени во светот.
Предност е тоа што се учи здрав начин на живот, нема јо-јо ефект, односно губење килограми, па нивно брзо враќање, и нема пореметувања во метаболизмот.
Ние ви нудиме супер хроно рецепт кој лесно се прави и најважно не дебелее:

Состојки:

  • 2 краставици
  • 360 гр туна
  • 1 лимон
  • зачини

Подготовка:

  1. Краставиците се мијат се лупат и се сечат на кругови, додека туната се цеди и се става во блендер, за да добиеме смеса како пире.
  2. Се додава лимонов сок и зачини по желба.
  3. Врз секој круг кој го ставаме во чинија, се става од смесата.
  4. Може да украсите со магдонос.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

(ФОТО) Како на филм – Еве во кој скопски ресторан вечераа фудбалерите на Реал и Манчестер

Роналдо во Скопје – Еве ги неговите омилени јадења и пијалоци

(ВИДЕО) Роналдо слета во Скопје, а еве ја неговата тајна за топ форма

(ФОТО) Пепси 200, пиво 250, семки 150 денари – Еве ги цените на Градски во моментов

Бесплатни лежалки, кафе 2, пиво 3,5 Евра – Еве ги цените на плажа на Тасос

2 Евра за лежалка и чадор, 2,5 еспресо, 3 евра пиво – Еве ги цените на плажа во Грција

2 Евра еспресо, 6 Евра клуб сендвич – Проверете ги овие цени на плажа во Грција

Лето на Крф: Гиро од 2,5, лежалки од 8 до 20 Евра – Еве ги цените

 

 

singlepost_text