Рецепт за ледено кафе – кремаво и освежително

Рецепт за ледено кафе – кремаво и освежително

Направете ледено кафе со кое ќе се освежите, а воедно има и супер кремав вкус.

Состојки:

  • ½ шолји млеко
  • 1 шолја ладно кафе
  • 2 лажици какао во прав
  • 8 капки ванила
  • ½ лажички сол

 

Се мешаат сите состојки во блендер, и се служи со коцки мраз.

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Буденик со урда и рукола

Брза пита

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text