Домашно, целосно природно средство за чистење прозори – ќе ја воодушеви секоја домаќинка!

Домашно, целосно природно средство за чистење прозори – ќе ја воодушеви секоја домаќинка!

Ова е идеално средство кое покрај тоа што ги отстранува тврдокорните дамки уште и дезинфицира…

Средството кое самите можете да го направите ќе биде еколошко, евтино и ефикасно!

Состојки:

  • 70 мл алкохолен оцет
  • 20 мл алкохол
  • 1 л вода

Начин на подготовка:

  1. Состојките измешајте ги и ставете ги во шишенце со распрскувач и имате безбедно и еколошко средство чиј карактеристики ниту малку не заостануваат зад средствата кои ги купувате.

 

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text