Чини само 7 денари – го чисти организмот, ја прави кожата сјајна и лечи се

Чини само 7 денари – го чисти организмот, ја прави кожата сјајна и лечи се

Иако многумина не знаат за овие дејства на квасецот, тој чини само 7 денари, а лекува се.Богат е со витамин Б, протеини, аминокиселини и минерали, а има и многу селен. Ако се зема во мали количини делува како антибиотик и лекува болести.

Можете на ден да земате две мали лажички растопени со вода.

Делува и на кожата па може да го користите и како маска за лице, но и како маска за коса.

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Буденик со урда и рукола

Брза пита

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text