Ако ја исековте лубеницата -вака чувајте ја во ладилник за да не скисели

Ако ја исековте лубеницата -вака чувајте ја во ладилник за да не скисели

Ако стеја исекле лубеницата која сте ја купиле да се разладите од горештините, тогаш треба да знаете неколку трикови за тоа како да го сочувате вкусот. Завиткајте го исеченото парче во фолија, така нема да апсорбира мирис од другите намирници од фрижидерот.

Таа треба да се изеде за 3-4 дена за да има добар вкус.

Може да ја ставите и во пластичен сад.

За повеќе видеа со кулинарски трикови, рецепти и совети кликнете тука

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Турски специјалитет – рецепт за вртена пита со месо и компири

Топ 10 неверојатно вкусни Gotvi.mk рецепти со компири

Компир тава со кромид и сусам – посен и многу вкусен рецепт

ВИДЕО: Излупете компир за 5 секунди

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Каков добар рецепт – Домашен крцкав чипс (видео)

singlepost_text