Домашен сос повкусен од тартар, кечап, мајонез и сенф – ова е тајната

Домашен сос повкусен од тартар, кечап, мајонез и сенф – ова е тајната

Направете сушер вкусен домашен сос кој совршено оди со секаков вид на месо.

Состојки:

  • 70 гр мајонез
  • 100 гр кечап
  • 10 гр сенф
  • 2 гр лук во прав
  • 1 гр кромид во прав
  • 0,5 гр чили
  • 3 гр кафен шеќер

Подготовка:

  1. Сите состојки се ставаат во сад и се мешаат.
  2. Оставете го потоа во ладилник да се соединат состојките.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Роналдо во Скопје – Еве ги неговите омилени јадења и пијалоци

(ВИДЕО) Роналдо слета во Скопје, а еве ја неговата тајна за топ форма

Бесплатни лежалки, кафе 2, пиво 3,5 Евра – Еве ги цените на плажа на Тасос

2 Евра за лежалка и чадор, 2,5 еспресо, 3 евра пиво – Еве ги цените на плажа во Грција

2 Евра еспресо, 6 Евра клуб сендвич – Проверете ги овие цени на плажа во Грција

Лето на Крф: Гиро од 2,5, лежалки од 8 до 20 Евра – Еве ги цените

Одите на одмор во Грција? Еве ги цените на овошјето и зеленчукот

Неодолива крем салата

 

 

 

 

 

singlepost_text