Никогаш не го јадете и пијте ова пред да одите на плажа за да немате мака со стомакот

Никогаш не го јадете и пијте ова пред да одите на плажа за да немате мака со стомакот

Ако одите на плажа, постојат нешта кои не треба да ги јадете и пиете за да немате проблеми со стомакот, бидејќи во комбинација со сонцето и пеколот се фатални.Тука спаѓаат газираните сокови кои го дуваат стомакот, создаваат мачнини, а ќе предизвикаат и неконтролирани гасови.

Мастиките за џвакање исто така ќе ви го подуваат стомакот на плажа.

И засладените сокови не се препорачуваат пред се поради здравјето, а потоа зошто дебелеат и го дуваат стомакот.

Исто така не треба да внесете и многу сол и млечни производи за да не трчате од плажа во тоалет.

Прочитај повеќе видеа со кулинарски рецепти, совети и трикови тука

Еве како да ослабете според хороскопскиот знак

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Чиа пудинг