Кралски компирчиња – ова е тајната за најкрцкав вкус

Кралски компирчиња – ова е тајната за најкрцкав вкус

Од компири никогаш доста, ние ви нудиме кралски рецепт за нив.

Состојки:

 • 1 кг компир
 • 2 белки
 • маслиново масло
 • оригано
 • чили
 • црвен пипер
 • ким

 

 

Подготовка.

 1. Компирите се лупат па се сечат на стапчиња.
 2. Се матат белките од јајцата во сад, каде ги додаваме и сите зачини, во количини по желба ивкус. 
 3. Ги ставаме компирите во тава со хартија за печење и ја ставаме смесата.
 4. Печеме околу 40 минути на 220 степени.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

(ФОТО) Како на филм – Еве во кој скопски ресторан вечераа фудбалерите на Реал и Манчестер

Роналдо во Скопје – Еве ги неговите омилени јадења и пијалоци

(ВИДЕО) Роналдо слета во Скопје, а еве ја неговата тајна за топ форма

(ФОТО) Пепси 200, пиво 250, семки 150 денари – Еве ги цените на Градски во моментов

Бесплатни лежалки, кафе 2, пиво 3,5 Евра – Еве ги цените на плажа на Тасос

2 Евра за лежалка и чадор, 2,5 еспресо, 3 евра пиво – Еве ги цените на плажа во Грција

2 Евра еспресо, 6 Евра клуб сендвич – Проверете ги овие цени на плажа во Грција

Лето на Крф: Гиро од 2,5, лежалки од 8 до 20 Евра – Еве ги цените

singlepost_text