Најбрзиот колач со јогурт кој го правеле нашите баби (ВИДЕО)

Најбрзиот колач со јогурт кој го правеле нашите баби (ВИДЕО)

Едноставна подготовка за колач со богат вкус…

Состојки за тесто:

 • 250 гр маргарин
 • 500 гр брашно
 • прашок за печиво
 • ванилин шеќер
 • 5 жолчки
 • 120 гр шеќер

Состојки за фил:

 • 5 белки
 • 250 гр шеќер
 • 7 лажици брашно
 • 800 мл јогурт
 • 500 гр кисела павлака
 • ванилин шеќер

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

singlepost_text