Измешајте сол и шеќер пред спиење – до следното утро ќе бидете како нови

Измешајте сол и шеќер пред спиење – до следното утро ќе бидете како нови

Ако сакате да бидете наспани, полни со енергија и расположени, познатиот американски научник Мет Стоун вели земете шеќер и сол пред спиење.Шеќерот е батерија за клетките, дава енергија, а пак солта помага за стресот, расположението и за лесно заспивање.

Измешајте ги така што соодносот да е меѓу солта и шеќерот 1:5.

5 лажици шеќер и една сол ставете ги во тегла па земете со прст пред спиење и ставете на јазикот.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте

singlepost_text