Ако ви се лоши, гади или повраќа каснете го ова – за секунда ќе ви биде подобро

Ако ви се лоши, гади или повраќа каснете го ова – за секунда ќе ви биде подобро

Ако имате потешкотии, ви е лошо, ви се гади или имате нагони за повраќање, имаме природно решение од кујната.Експертите се јасни, земете една маслинка и ставете ја во уста.

Маслинките ќе ги запрата гадењето, вртоглавиците и други тегоби, со супстанците во нив кои ја сушат устата.

Ова е корисно и за оние на кои им е лошо при патување или во автомобил.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

(ФОТО) Како на филм – Еве во кој скопски ресторан вечераа фудбалерите на Реал и Манчестер

Роналдо во Скопје – Еве ги неговите омилени јадења и пијалоци

(ВИДЕО) Роналдо слета во Скопје, а еве ја неговата тајна за топ форма

(ФОТО) Пепси 200, пиво 250, семки 150 денари – Еве ги цените на Градски во моментов

Бесплатни лежалки, кафе 2, пиво 3,5 Евра – Еве ги цените на плажа на Тасос

2 Евра за лежалка и чадор, 2,5 еспресо, 3 евра пиво – Еве ги цените на плажа во Грција

2 Евра еспресо, 6 Евра клуб сендвич – Проверете ги овие цени на плажа во Грција

Лето на Крф: Гиро од 2,5, лежалки од 8 до 20 Евра – Еве ги цените

 

singlepost_text