Против стрии и за затегање на кожа – Важно за трудници и оние кои слабеат

Против стрии и за затегање на кожа – Важно за трудници и оние кои слабеат

Доколку нагло качувате или спуштате килограми многу е веројатно да се соочите со стрии и вишок на кожа. Читатели ни испраќаат совет како да ги спречите овие појави.

Потребно ви е кокосово масло кое во мала количина ќе го намачкате еднаш дневно на определените места после туширање.

За оние кои слабеат уште еден совет – ВЕЖБАЈТЕ! Диетите и новиот начин на исхрана се основата, но доколку не сакате да Ви се појават виѓок масти и стрии, освен со мачкање бидете физички активни барем еден час секој ден.

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта