Вкусен солен ролат со кашкавал и шунка

Вкусен солен ролат со кашкавал и шунка

Неодолив специјалитет кој брзо се подготвува, а уште побрзо се јаде!

Состојки:

  • 300 гр кашкавал
  • 200 гр крем сирење
  • 100 гр шунка Пекабеско
  • 50 гр кисели краставички
  • 50 гр црвени пиперки

Начин на подготовка:

  1. На загреана фолија ставете кашкавал. Кога ќе се растопи, обликувајте го како квадрат и премачкајте го со крем сирење.
  2. Посипете со рендана шунка, краставици и пиперки сечени на ленти. Свиткајте и оставете да се излади.

Добар апетит!

 

Повеќе на Готви.мк:

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

singlepost_text